Metoda spinningowa

Metoda spinningowa

W zakresie wędkarstwa wydziela się kilka specyficznych technik, a co za tym idzie opracowane zostały również wielorakie metody wędkowania. Łowić można między innymi stylem spinningowym i chyba to ta właśnie metoda uchodzi dzisiaj za jedną z najbardziej charakterystycznych i najszerzej rozpowszechnionych. Jest to bardzo aktywna forma łowienia, a więc wędkarz ma 'polować' na okaz. Szukanie ryby to podstawa.

W szczególności wędkarze w tej metodzie łowienia nastawieni są na złowienie ryby z gatunku drapieżnych. Nie ma tu biernego siedzenia na brzegu i spokojnego wypatrywania, kiedy ryba sama przywędruje za pokarmem i wpadnie w sidła wędkarza. Wędkarz stosujący tę metodę toczenie cncniewątpliwie ze względu na owe tempo łowienia jest określany mianem spinningisty. Ma on za zadanie wyszukać właściwe stanowiska ryb. Zazwyczaj więc podąża drogą wędrówek ortopeda kraków stad rybich, a mianowicie za żerem.

 

Czyha na okazu, robiąc na nie zasadzki. W zakresie metody spinnigowej należy wspomnieć nie tylko o aktywności wędkarza, ale również o odmiennym sprzęcie, jaki jest wymagany przy tej odmianie łowienia. Otóż wędziska są tu dużo krótsze niż przy innych wariantach wędkarskich.

Ich budowa jest natomiast podobna do klasycznych wędzisk.

Comments are closed.