Metoda spławikowo-gruntowa

Metoda spławikowo-gruntowa

Ciekawą alternatywą wobec popularnej i silnie rozpowszechnionej metody spinningowej łowienia ryb okazuje się metoda spławikowo-gruntowa, która jest całkowicie odmienna w porównaniu ze stylem wędkowania wyżej opisanym. Generalnie http://kos-med.pl/ginekologia-i-poloznictwo/ chodzi tu przede wszystkim o zastosowanie spławika będącego kluczowym elementem działającym na okazy na jakie poluje wędkarz, jako sygnalizator brań. Poza spławikiem taką rolę pełni niekiedy także swingtip czy też dzwonek.

Biorąc zaś pod uwagę to, jaką wędkarz preferujący metodę spławikowo-gruntową wybierze technikę łowienia, wydziela się wielorakie modele wędzisk odznaczające się rozmaitymi parametrami technicznymi i zróżnicowanymi długościami. Wędki mogą być urozmaicone, jeżeli chodzi o ich ciężar rzutowy, o to, w jaki sposób zostały zaprojektowane, z czego i jak je wykonano konstrukcyjnie, pod względem długości i metod akcji. Całkowicie inne w metodzie spławikowo-gruntowej, w odróżnieniu od metody spinningowej, są natomiast przynęty.

Zawsze w opisywanym stylu wędkarz korzysta z przynęt pochodzenia naturalnego i to często żywych organizmów. Warto także wspomnieć o statycznej pozycji przyjmowanej w tej metodzie przez wędkarza. Wybiera on sobie jakiś punkt, staje przy nim i w takim miejscu spędza od kilku, https://linuxpl.com/hosting/hosting-wordpress/ do w przypadku bardziej zapalonych miłośników wędkowania, nawet kilkanaście godzin.

Comments are closed.