Rodzaje wędek

Rodzaje wędek

Biorąc pod uwagę wieloraki podział wędek, warto wspomnieć o wyszczególnieniu przez producentów asortymentu wędkarskiego przede wszystkim takie modele jak bolonki plandeki budowlane. Są to wędki, które cechują się zwłaszcza dużą długością. Największe 'okazy' w tym zakresie przekraczają nierzadko nawet osiem metrów. Ich cechami charakterystycznymi, jeżeli zaś chodzi o konstrukcje są zwłaszcza przelotki.

Warto wspomnieć o tym, iż do połowu wykorzystywany jest tu grający w tej kwestii kluczową rolę kołowrotek. Bolonki to wędki doskonale nadające się do łowienia na większych terenach wodnych. Wyróżniają się one wyrzucaniem jak najdalej od brzegu.

 

Matchowe wędki z kolei idealnie nadają się do łowienia na większych obszarach, podobnie jak bolonki, tyle że nie cechują się one aż tak dużą długością jak te wyżej wspomniane. Co więcej, ich szczytówka jest kompletnie zanurzana pod wodą. Żyłka w tym wypadku jest zatem zatapiana. Jeszcze inny model wędek to karpiowe, czyli takie, które jak wskazuje na to już samo ich nazewnictwo, idealnie nadają się do łowienia nimi ryb karpiowatych. To świetne narzędzie do wyciągania wielkich niekiedy wagowo karpi, ale też brzan, boleni, karasi czy amurów.

Długość takiej wędki to przeważnie jakieś cztery metry. Muchowe wędki z kolei doskonale sprawdzają się w przypadku wędkarzy z dużymi umiejętnościami i pewnym doświadczeniem.

http://pomocnadrodze.com.pl/serwis-samochodowy/warsztat-mechaniczny/

Comments are closed.