Techniki wędkowania

Techniki wędkowania

Istnieje w zakresie wędkowania wiele rozmaitych technik łowienia ryb. Wśród najbardziej powszechnych wyróżnić należy między innymi metodę spinningową. Jest to technika połowu, która bazuje na zastosowaniu specjalnej w konstrukcji wędki- spinningowej, jaka odznacza się krótką długością, w zestawieniu na przykład ze sprzętem powszechnie wykorzystywanym w metodzie spławikowo-gruntowej. Spinning jest idealny do łowienia określonych gatunków ryb, to jest sandaczy, boleni, łososiowatych okazów, sumów tanie ładowarki kołowe czy szczupaków.

Warto wspomnieć, że ta technika w dużym stopniu jest uzależniona od tego, jak prezentuje się wybrane przez spinnigującego łowisko hologram kolekcjonerski. Istotne jest tu to, czy w grę wchodzi morze, rzeka czy też jezioro. Dlaczego?

 

Chodzi z jednej strony o to, jakie jest dno zbiornika wodnego, a z drugiej zawady występujące na nim, czy nawet takie kwestie jak roślinność brzegów i ich zadrzewienie. W spinningu, inaczej niż w metodzie spławikowo-gruntowej, korzysta się z przynęt sztucznych a nie żywych. To, jaki ich rodzaj z kolei wykorzysta wędkarz ma ogromny wpływ na to, w jakim stylu powinna być zarzucana wędka – czy wskazany jest wyrzut boczny, pod ręką, czy też znad głowy, z jednej, czy też z dwóch rąk.

Comments are closed.