Wędki

Wędki

Wybierając określony rodzaj wędki do łowienia ryb, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. O tym, jakie parametry techniczne i detale przesądzają o wyborze danego typu wędki i jej modelu decyduje w głównej mierze technika i obrana metoda wędkowania. Niemniej jednak wyszczególnia się kilka zasadniczych kwestii, do których zalicza się akcję, ciężar wyrzutu, wagę i długość. A teraz, na łamach niniejszego działu przedstawimy państwu krótką charakterystykę poszczególnych wspomnianych parametrów technicznych. Zacznijmy więc od akcji.

Otóż poprzez ten czynnik rozumie się określone zachowanie wędki w momencie, gdy chwilówki na raty zostanie ona wyrzucona do rzeki czy też jeziora i stawu. Ponadto to właśnie od akcji zależy także sposób i tempo a także wynikająca z tego dynamika holowania złapanego na wędkę okazu. W zakresie wędek wyszczególnia się modele charakteryzujące się akcją szczytową.

Mają one dużą wytrzymałość, precyzję ruchu. Wydziela się także wędki o akcji półparabolicznej czy też akcji parabolicznej. Co do ciężaru wędki natomiast, to chodzi o ujęcie standardowe masy salon kosmetyczny Odnowa przynęty i obciążników jednocześnie.

Wędka powinna cechować się takim ciężarem, aby była precyzyjna w rzucaniu i niesztywna. W przypadku lekkich zestawów, wędki niestety takie właśnie są.